Вторник 27 Јануари, 2015

Apple (AAPL) Најголемата акции на сите времиња

Само по една година од Стив Џобс оставка како главен извршен директор на компанијата ја основал во 1976 година стана најголем вредни акции на сите времиња. Со пазарот капа на $ 623.000.000.000 од денеска е во близина, таа ги надмина сите рекордно време се одржа од страна на Microsoft за 619.000.000.000 $ во 1999 година, во екот на dot com оценки. На акции затворени на највисоко некогаш на 665,15 денес. Силната заврши кон крајот гаранции многу повеќе наопаку да се види во следните неколку дена.

AAPL е на солза неодамна. Тажната квартални приходи се возеше на акции на 575 нивоа, едноставен Мис поради доцнењето производ. Компанијата е меѓу нови производи што доаѓаат во септември. Двете iPhone и јас подлога се објавени во септември со понови верзии и продажба треба да ги собереш за билансот на годината, кое треба да им помогнам на цените на акциите на повисоко, и да се создаде повеќе зуи за најголемите акции на пазарот место.

На топ листите на табелата покажуваат голема големина, плитки чаша која започна кршење минатиот петок на потешки тома. Тома се зголеми за повеќе од 50 отсто минатата две трговски сесии стап акции 35 поени во два дена. Точка се купат во оваа поголема чаша беше 641,35 кој доби лесно надминати. Без отпор над акции има простор да се движат во синото небо.

Што правите повеќе зачудувачки дека акцијата е двојно во пазарот капа од 300.000.000.000 $ до 600 милијарди долари е помалку од 19 месеци. Јазот меѓу AAPL и следниот најголемите акции Ексон Мобил XOM е само околу 200 милијарди долари и тоа ќе се зголеми како AAPL движи повисока во оваа шема. Има само 9 компании во S & P 500, кои имаат на пазарот капа поголем од 200 милијарди долари.

Коментари

Еден одговор на "Епл (AAPL) Најголемата акции на сите времиња"
 1. whoagain.com вели:

  Случајот М, лекови доведе да биде во можност да се лаже
  тивко додека имаат секс и да заспие без трки
  мисли. Јас им обезбеди на истиот, стар совети што да биде со сите првите writer'to биде
  опишан како писател,. Картинг деца
  Листа на книга може да биде годишен натпревар собраа воведување на книги за деца како што старееме соодветна содржина
  што се смета за незаборавна и ќе ја зајакне подарок на учење како што детето расте.

Зборуваат вашиот ум

Кажете ни што си мисли ...
и ох, ако сакате слика да се покаже со твојот коментар, одам да купам една gravatar !

CAPTCHA Image
Освежи ја сликата
*