Понеделник 2 февруари, 2015 година

Дали сте подобра $ трговец од мене?


Па, не постои такво нешто. Никој не е подобар од од било кој, својата нашето ниво на искуства кои се уште се брои. Но, она што е очигледно не може да се тргува сам и во целосна вакуум без други. Пазар е збирка на емоции и чувства и тоа е она тргување е за.

Тргување е осамен професија, многу осамен, навистина. Еден мора да станам рано наутро и да се направи илјадници долари одлуки рок од неколку минути, а остатокот на ден оди загледан во оние монитори, а понекогаш и брутален вози кои доаѓаат со берзата спирални движења нагоре и надолу. Нејзините глупо она што го правиме, но некако се исплати да го направите тоа додека сте успешни во тоа. Постојат добри денови и лоши денови како и секоја друга работа таму.

Пред доаѓањето на Интернет во деновите ми со Вејд Кук во 1996 година, јас се користи неговиот огласни табли, за да собере надвор од струката и акции дели тој се користи за да се направи. Тој ќе ја објавите неговиот занаети и ние само се најавите и да се копира и сите други работи. Тоа беше услуга и тоа се намалува болка, осаменост и страв од тргување.

Брзо нанапред 13 години и со модерниот интернет сега имаме илјадници сајтови кои ги носи трговци заедно на начини што не може да се замисли пред во реално време со виртуелни простории за разговор, и во реално време размена на информации итн Сите ние сакаме да видиме што другите го прават и како се прават тие, сите ние сакаме да завршиме со таа предност во обидот да ги решиме нашите проблеми тргување и што да правиме кога работите одат наопаку и како да ги надминеме. Тоа е причината зошто ние стадото на интернет и да им се приближи на други луѓе кои се вклучени во истиот напори ден по ден.

Тргување е уметност, и занает. Колку е добар може да стане е до вас и образование е суштински дел на вашиот успех. Но, она што може да се добие од другите? Што може да се добијат нови од страна гледајќи преку рамото некој е? Како можете да направите нешто подобро? Ова се причините што сите ние сакаме да ги споделат информации. Ова никогаш не завршува, затоа што некој друг човечкиот ум е подобар од твојот и јас секогаш се земе дека патот. Отворен ум и подготвеност да научат е клучот за успех во животот барем за мене.

Денес на интернет има се повеќе услуги кои обезбедуваат само оние answers.These услуги обично се работи со една или две искусни трговци и тие едноставно ги споделат своите искуства преку нашиот електронски информатор и или било која друга платформа. Нејзините споделување на огласна табла тип активност како во минатото информации. Тоа што го правам може да се погледне над моето рамо и donot мора да одат преку криви на учење и профит брзо.

Да го сторам тоа дека цело време си. Јас припаѓам на неколку други локации и места каде што јас ја делам моите информации и секојдневно учам од другите и да се нивните идеи cycled брзо, без да губат огромни количини на време во читање графикони и подготовка на работи кои не може да се направи во работното време и онака. Има толку многу работа и толку малку време. Еден добар тргување Идејата е сите што е потребно за да предизвика профит и тоа не може да дојде од вас.

А трговец треба нови трговски идеи цело време, освен ако не престанат тргување. Како да се дизајнира нови занаети во постојан прилив што ќе го задржи генерирање приходи и потенцијалните награди е уметност сама по себе. Јас отворено користи веб-страница CBOE и даде многу кредит на Дан Шеридан и Питер Lusk и јас ги разгледа нивните трговски идеи кои може да ја објавите тука на нашиот блог од време на време.

Значи, ако сакате да се биде подобар трговец Ве молиме да се приклучат во , и она што го прави светот одат наоколу. Ниту еден човек не е остров. Вие не може да го направи сам. Знам дека не можеш. Дозволете ми да знам што мислите и како го правиш тоа?

Коментари

Еден одговор на "Дали сте подобра $ трговец од мене?"
  1. Тоа е смешно дека конечно прозборе! Јас сум бил чекаат некој да се донесе оваа надвор на отворено! Како и да е ... убав пост. Ќе се вратам.

Зборуваат вашиот ум

Кажете ни што си мисли ...
и ох, ако сакате слика да се покаже со твојот коментар, одам да купам една gravatar !

CAPTCHA Image
Освежи ја сликата
*